| anonim_4396 a întrebat:

Te-ai simtit vreodata singur? Ai vrut vreodata sa te sinucizi(e doar o intrebare)

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

M-am simtit si eu singur de multe ori. De sinucis, nu m-am gandit niciodta si nici nu o voi face. Cum a spus si harciog, singuri venim si singuri plecam. M-am simtit foarte singur si foarte rau cand parintii mei au divortat. Avema abia 5 ani. Mi-a fost greu atunci desi nici acum nu mi-e usor. Dar viata e frumoasa asa cum o ai si nu iti poti alege singur destinul... daca am putea, toti am avea acum vile si probabil am fi toti la piscine in curte cu fetele(sau cu baietii in cazul fetelor) langa noi. Chiar daca nu e asa si unii au poate o viata mai grea decat altii, nu trebuie sa facem drame si mult mai putin sa ne punem pe sinucis. trebuie sa ne gandim cat rau am face daca am recurge la asemenea situatii. Trebuie sa invatam sa trecem peste toate problemele, caci asta inseamna a te maturiza, nu? Nu doar sa cresti cu varsta biologica. E foarte important sa cresti si in varsta psihologica. In fond, totul e bine cand se termina cu bine. Iubiti-va mult!

by Psihoyounger

35 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Da. m`am simtit singura si cu toate ca am ft multi prieteni adesea ma simt singura straight face. asta e o problema a mea...
P. s. Nu am incercat sa ma sinucid.

cami
| cami a răspuns:

Eh, am avut momente in care ma credeam nefolositaore, neiubita, nu prea-mi mai vedea rostul...Imi spuneam ca nimeni nu are nevoie de mine! Ce clipe.Si eu am pus o intrebare "Ai avut momente in care ai vrut sa te sinucizi?"... Dar acum, imi este rusine de gandurile mele! Cat de proasta am putut fi, sa cred ca cu asta as rezolva totul[intrasem intr-un fel de depresie]...Acum, am inceput sa vad partea frumoasa a lucrurilor happy
Nu trebuie sa ne doaboare, mereu imi spun "Unii ar da orice sa traiasca!" .si plus de-asta i-as intrista pe parintii mei, care ma iubesc neconditionat!
Normal, am avut momente [multe], in care m-am simtit singura, insa cum mi-am revenit! Fruntea sus! happy

| Chocolate a răspuns:

@cami ...tot ce am citit la tine am regsit la mine, mi s epotriveste cuvant cu cuvant...
de multe ori am vrut sa mor, ma gandeam la sinucidere, vroiam sa mor... dar nu am facut acest lucru pentru Dumnezeu, el ti-a dat viata si nu tio poti lua tu, nu ai dreptul, daca o faci, vei plati scump! pentru El merita sa traiesti si pentru planurile lui:X
Ps:...mor si eu de rusine de gandurile mele si de depresia in care am intrat in o perioada...frate,ma simt mult mai bine acum:X...PS:."Incearca sa vezi partea plina a castronului"

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Sincer nu...chiar daca am avut motive nu as face asa ceva niciodata straight face

| Farcas a răspuns:

Mam mai simtit si singura sad De sinucius n-am incercat dar mi-a trecut odata prin minte.Si nu a fost din cauza baietilor, sau mofturi de adolescenti, a fost atunci cand parinti mei au divortat. a fost un moment foarte greu, de fapt si acum mai e, deoarece nu mi-am revenit complet, dar nu ma mai gandesc sa apelez la metode necurate. Mi se pare o prostie sa te sinucizi. Oricum viata omului e scurta si e una singura, nare rost sa ti`o distrugi degeaba!

| yanny`s a răspuns:

De multe ori, dar mereu am esuatstraight face Si acum ma bucur ca traiescwinking

| BUBULINA a răspuns:

Nu am vrut sa ma sinucid, probabil ca nu am avut problem e asa de mari incat sa imi doresc acest lucru
si eu stiu ca daca te sinucizi nu te bag in biserica si ca ajungi in iad

dar am avut monente in care nu mi-as fi dorit si ma fi nascut

| ioanaa a răspuns:

Da, singura m-am simtit de multe ori. Dar de aici pana la a-mi lua viata. e un pas mare, la care imi era si frica sa ma gandesc. Nu o sa-ti zic ca e un pacat, sau ca oamenii lasi o fac. Iti zic, nu am facut asta pentru ca imi place viata si tot timpul ma incurajam, gandindu-ma ca va fi si bine. Vreau sa trec prin toate etapele vietii, sa nu pierd nimic, chiar daca asta inseamna si suferinta.

| Encore a răspuns:

Nu m-am gandtit adica am fost suparat de multe ori, dar de obicei cand sunt suparat beau, sau cand sunt singur la fel, beau...

| CrucifiedCountess a răspuns:

Dap..mai mereu..am vrut de multe ori sa ma sinucid..defapt..doar m-am gandit la asta..nu am incercat..imi revin repede...nu ma pleostesc ca placinta.

Răspuns utilizator avertizat
| Diva a răspuns:

Am avut momente in care am vrut sa ma sinucid dar nu sunt o lasa ma consider o persoana puternica si trebuie sa depasesc greutatiile vietii

| Nimeni a răspuns:

Sa stii ca ma simt singura de multe ori...am simtit de multe ori nevoie sa ma sinucid... dupa moartea cuiva drag din famillie, a urmat o perioada pentru mine in care voiam doar sa mor...am luat pastile, m`am taiat... m`am gandit la ceva mai naspa... dar se pare ca acum am revenit catusi de cat la normal...

| cioco1tweety a răspuns:

Singura? nu pentru ca intotdeauna am langa mine prieteni, familie.si pe Dumnezeu.deci nu cred ca as avea de ce
Sa ma sinucid? acum ceva vreme(cand in familia mea erau probleme destul de grave si ajunsesem sa simt ca de fapt numai am familiestraight face.eram micuta si nu prea constientizam ce aveam de gand sa fac. ceva m-a oprit atunci si acum sunt fericita ca nu am facut-o happy

| marria a răspuns:

Cred ca oricine se simte la un moment dat singur ...cat despre sinucidere. mi-a trecut prin cap si nu numai o data dar n-as avea curajul sa fac asta niciodata...in primul rand i-as rani pe cei de langa mine (si cateodata sunt mai multi decat iti imaginezi) iar mai apoi trebuie sa depasim lasitatea aceasta.viata nu e pentru nimeni dreapta.doar ca unii stiu sa o infrunte mai binewinking

| Sindrom a răspuns:

Ma simt si acum singur si mas sinucide dar nu stiu inca mai vreau sa traiesc dar sunt foarte confuz straight face

| hanry a răspuns:

DE cateva ori mam intrebat ce este dupa moarte dar apoi m-am gandit ca voi afla candva...

| hanry a răspuns:

DE cateva ori mam intrebat ce este dupa moarte dar apoi mam gandit ca voi afla candva...

| ingerash_1766 a răspuns:

Eu inca ma simt singura, dar incerc pe cat posibilul sa inlatur sentimentul facand ceva cemi distrage atentia...happy

| marya_1942 a răspuns:

Da.De multe ori m-am simtzit singura! Si de multe ori am avut in gand sa ma sinucid.sad.crying

| A_1809 a răspuns:

Au fost momente in care m`am simtit singura, dar nu atat de singura incat sa ma sinucid... mi se pare o mare prostie straight face

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa te sinucizi pentru ca te simti singur? Pai singuri venim pe lume si singuri plecam.Nu e asa rau sa te simti singur(a)in unele momente. M-am simtit dar pe mine ma ajuta...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a trecut prin cap la un moment dat asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e un lucru bun sa te sinucizi dar e o oferta mult mai buna decat ceea ce iti ofera viata, normal ca nimeni nu va recunoaste treaba asta. Nu trebuie sa fi singur pentru a-ti lua viata sau sa ai vreo problema e vorba de acel sentiment cand toti sunt praf si orice zi e de rahat mi se pare de ajuns.Nu imi plac sinucigasii care se suie pe bloc in public, nici cei care-si dau foc doar aceia care se ascund si nu mai vor nimic......si cat despre partea bisericeasca nu trebuie sa-ti faci griji ca o sa ajung in iad pentru ca sunt deja acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da de cele mai multe ori ma simt singura...:-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfffff mereu is singura si doresc sa ma sinucid

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da am vrut sa ma sinucid

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da acum

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da