| nimic:*de:*spus:* a întrebat:

Aici am o problema de mai bine de o luna am dureri gruaznice de cap si medii dl mine din oras nu stiu ce am am fost la iasi la tomagraf si mi-au spus ca nu am nimic...am stat si acolo o saptamana internata dupa care m`a externat am vn aksa si la numai o zis au revenit aceleasi dureri groaznice ...si ele imi trec km o ora cat sunt in perfuzii si apoi revin cu aceiasi intensitate... aveti idee ce ar putea fi? orice parere e bine venita:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Dacă în urma investigațiilor făcute s-a constat că totuși nu ai nimic la cap, trebuie să găsești organul sau organele interne care sunt afectate și creierul primește acele dureri.
Ai o afecțiune undeva (ficatul?) și te doare în altă parte (radiază durerea la cap).
Analizele complete se sânge și trebuie să găsești cauza.
Sănătate.
Pa, pa.

11 răspunsuri:
| gabimaris a răspuns:

Neplacute durerile, cu siguranta, dar mai neplacut este faptul ca pleci de la medic cu dureri, iar ei te privesc nonsalant in ochi dupa ce isi iau "onorariile" si iti spun ca totul e ok! este alarmant! EEG si/sau RMN ai facut?(poate era stricat computerul tomograf!) nu-s ce varsta ai, dar in functie de varsta si de antecedente medicale medicul poate "banui" care ar fi cauza pentru a te putea indruma catre un specialist! incearca o clinica particulara, poate aia sunt mai motivati sa faca treaba buna! sanatate si tine-ma la curent!

| DenissaDeea a răspuns:

Eu zic sa iti schimbi un alt medic mai bun si sa iti faci un set de analize de la A la Z din nou... durerile de cap pot fi din diferite motive cum ar fi, de la un cheag de sange spart ascuns foarte minuscul sau de la ochi etc. faceti un consult la cap si la ochi.multa sanatate.

| Selena a răspuns:

Pot fi migrene care nu au o cauza anume si nici nu am un antidot decat analgezicele gen nurofen saridon sau ce iti prieste tie mai bine

| amada745 a răspuns:

Pe linga analizele de sange, cere sa ti se faca si investigatii pentru. spondiloza cervicala. Aceasta boala este cu simptomul tau.

| claudiarebecca a răspuns:

S-ar putea sa ai tensiunea f scazuta - cand am terminat generala aveam aceeasi prb si am fost la bucuresti si nu au stiut de ce ma doare capul... pana la urma am inceput sa beau cafea; aveam 8 cu 5 btw

| alinosh a răspuns:

Sunt anumite boli care ar putea fi sau ar putea fi pur si simplu migrene pe care le poti trata cu analgezice care in timp iti vor da dependenta sau nu isi vor mai face efectul sau poti sa iei medicamente pe baza de plante...mama mea are migrene de genu si ia migrenostop... sper sa iti fie de folos :*

| zuzukaeu a răspuns:

Draga mea te rog eu mult nu sta asa mergi neaparat si repeta analizele mergi la o alta clinica nu e bine deloc nu vreau sa te sperii dar nu sta asa e vb de sanatatea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tomografia se face de la gat in jos si ma indoiesc ca la iasi exista ulul functionabil.mai incearca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai spondiloza cervicala.Si eu ma confrunt cu aceeasi situatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie saiei in calcul si spondiloza cervicala, incerca sa-ti faci cateva sedinte de masaj si vezi cum te simti, oricum masajul este o binefcere pentru organism, o stare de bine... daca nu gasesti un maseuz suna la nr. 0741152581

| ion933 a răspuns:

Daca te doare ureche pune o tigara in ureche