| mgtow a întrebat:

Ajuta banda rulanta la slabit? Sa merg pe ea timp de 2h in fiecare zi se tonifiaza bine abdomenul? Nu ma intereseaza patratele doar sa fie plat si sa am cele 2 gauri in stanga si dreapta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Normal că ajuta dar condiția este să nu depășești necesarul caloric al tău. Dieta,alimentația e vitala in slăbit, sportul e complementar și ajuta dar îți zic ceva:dieta fara sport slăbește daca e corectă și respectată însă sport fara dietă niciodată nu ajuta în totalitate. dieta însemnând alimentație sănătoasă și echilibrată cu respectarea necesarului de calorii și fără depășirea limitei, dacă mănânci mai puțin e mai bine, dar daca mananci mai mult e greu, poți face și mama Sportului că tot te vei ingrasa.Stiu,e greu să slăbești și eu mă chinui însă exercițiile cardiace banda, bicicleta medicinala, fitness ajuta foarte mult la arderea caloriilor consumate, deci dă-i batai.Imi scot și eu bicicleta statica că mi-ai făcut "pofta".

1 răspuns:
| JicaContra a răspuns:

Daca nu mananci ca un porc/scroafa
si faci sport... ORICE SPORT
atunci, evident ca ajuta
cel putin e mult mai bine decat nimic!