| maxim789 a întrebat:

Ajuta Crest 3D White Whitestrips LUXE Professional,chiar daca ai dintii galbeni, si iți face dinții frumosi, recomadati aceste benzi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| andreeabobo a răspuns:

Da, eu am folosit benzile si am vazut o diferenta. Pe cutie scria sa iti aplici in fiecare zi timp de 30 de zile dar mie una imi irita gingiile si nu reuseam sa le pun zilnic, dar 3-4 zile consecutive da.
Nu le-am mai folosit de 1-2 ani si inca am dintii la fel de albi cum le-au lasat benzile.
Pentru iritarea gingiilor ( e inevitabil sa nu iti atinga gingiile banda cand o aplici) medicul dentist mi-a recomandat sa dau cu vaselina ca sa nu imi mai irite zona dar nu am incercat inca.

| maxim789 explică (pentru andreeabobo):

Albeste dintii, toti dintii, cit timp iti trebuie ca sa ai dintii albi

| maxim789 explică (pentru andreeabobo):

Recomazi

| andreeabobo a răspuns (pentru maxim789):

Eu am folosit doar Crest 3d White benzi - da recomand dar purtate cu grija. Benzile sunt doar pentru dintii din fata. Eu am folosit mai multe benzi pentru a imi acoperi si maselele pentru ca se vedea diferenta.
Eu am vazut diferenta dupa 3-4 aplicari.

| maxim789 explică (pentru andreeabobo):

Tot benzile acestea doar ai acoperit maselele, pui benzile aceste pină iti face dintii albi, dinții din față și maselele?

| maxim789 explică (pentru andreeabobo):

Ele nu dau dureri

| maxim789 explică (pentru andreeabobo):

Ele dau dureri

| andreeabobo a răspuns (pentru maxim789):

Initial benzile sunt scurte deci acopera decat dintii din fata. Eu am folosit cate 2-3 benzi pentru fiecare maxilar pentru a acoperi tot. Incearca prima data sa iti acoperi doar dintii din fata cum arata si pe ambalaj si vezi daca tie iti da rezultate apoi poti aplica mai multe.