| thefortgod a întrebat:

Ajuta masca de oua si ulei de masline sau uleiul de rozmarin la cresterea parului? A incercat cineva.
Nu am cadere de par sau alte probleme, pur si simply vreau sa creasca Mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Trebuie inteles ce inseamna uleiul de masline
reprezinta grasimile de care organismul tau are nevoie si hormoni tai, desi uleiul de masline este bun,caderea parului daca e genetic nu iti va creste,nu uita de proteine,consuma carne de curcan,alune,caju,seminte,iaurt bogat in proteine
consuma legume si fructe bogate in vitamine
bea multa apa
renunta la dulciuri, fasst food, pizza, semipreparate, mezeluri

| thefortgod explică (pentru RAY):

Nu am probleme cu parul, pur si simply vreau sa creasca Mai repede

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Fiecare fir de păr are la rădăcină o celulă. Această celulă de divide în ritmul altor celule din corp. Când o celulă din cele noi moare, ea este împinsă în sus și formează firul de păr. Acest proces al divizunii și creșterii celulelor din care crește firul de păr este reglat de mecanisme, procese foarte bine organizate din interiorul celulei și nu ai cum să îl influențezi în nici un fel dinafară. Nu este floare pe care să o uzi la rădăcină cu ricin și ou, ca să o determini să crească mai repede. Este o legendă urbană lipsită de valoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. O mașină a timpului te-ar ajuta, în schimb.

| Romalia a răspuns:

Eu mi-am facut masca din usturoi, ceapa si ou..si s-a vazut diferenta destul de repede. Succes!