| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma! Azi dimineata mi-a aparut un herpes in partea dreapta a buzei, jos Este extraordinar de enervant si eu nu stiu cum sa scap mai repede de el. MI-am dat cu aciclovir, insa nu mi se pare sa aiba deocamdata vreun rezultat. Vreau sa scapt de el cat mai rapid deoarece peste o saptamana este ziua mea si nu vreau sa atat asa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Ai rabdare. Unge-te in continuare ca de herpes nu scapi asa usor.

| Vasybulan a răspuns:

Pana peste o saptamana e probabil sa iti treaca. Dar vezi ca sunt la farmacie ceva plasturi pentru herpes. Trebuie doar sa intrebi. Numa bine

| Brailainfo a răspuns:

Ai putintica rabdare, dar din proprie exp, daca folosesti aciclovir, in maxim 2 zile, ai scapat si de ziua ta vei arata perfect!