| UnNimeni_8193 a întrebat:

Ajutati-ma fratilor big grin stiu ca intrebarea pe care am s-o pun este foarte intalnita pe TPU si pe internet, am citit extrem de mult despre subiectul asta dar nu am reusit sa pun in aplicare din diferite motive. Intrebarea este :CUM POT SA MA INGRAS? avand in vedere urmatoarele
1.Sunt baiat si am 15 ani 1.72 inaltime si 51 kg
2. Fac destul de mult sport (fotbal, judo, si altele)
3.Am ore dupa-amiaza ( de la 1 la 7 in fiecare zi)
4.Am foarte mult de invatat si teme.
5.in orasul meu nu exista fast-food si parintii oricum nu ma lasa sa mananc nesanatos
6.nu pot sa iau vitamine de ingrasat, proteine (prafuri) sau altceva de genu pentru ca parintii nu imi dau voie (spun ca nu sunt bune pentru oraganism)
7.Nu pot sa merg la sala in timpul scolii adica pana in vara
8.nu imi spunteti de diete sau altele pentru ca nu am timp
9.Nu pot sa mananc foarte mult la pranz pentru ca la scoala nu stau sa ma cac (scuzati expresia laughing )
10. deci acum suntem in noiembrie eu vreau ca pana in iulie ( 8 luni) sa ma ingras macar 6-7 kg eu am acum 51 deci as vrea sa ajung pe la 57-58 sau de ce nu 60!

Va multumesc foarte foarte mult fundita! :X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| YepIsSuspended a răspuns:

Lasa ca e bine cum esti acum...in timp ce cresti te mai si ingrasi ca doar n-o sa ai 51 de kg la 40 de anilaughing

| YepIsSuspended a răspuns:

Pai atunci du-te la sala domnelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce vrei neaparat sa te ingrasi? Tu stii cati oameni ar vrea sa fie ca tine? Eu sunt fata, am 1. 65 si 39 de kg. Si arat bine. Sunt slaba, da, dar vreau sa spun ca am... "forme" laughing Nu arat ca un bat.
Asa si tu. Lasa ingrasatul!

| Bogdim0t a răspuns (pentru anonim_4396):

Poate nu-i place să fie slab, având în vedere fe sporturi practică, câteva kg în plus nu i-ar strica. Fac judo de 2 ani și dacă n-ai destule kg e foarte greu, e mai ușor dacă mai pui pe tine un pic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mananca mai mult si fa-ti 1-2 sandwitch-uri la scoala. Nu te teme ca nu te caci (zcuze expresia). Eu asa fac. Am 13 ani, 1, 70 inaltime si 67 de kg. SUCCCES BA! Eu asa fac big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca ca dupa fiecare masa sa sati macar jumatate de ora intins. Mananca cat mai mult si cat mai des chiar daca nu iti este foame, mergi la veceu dimineata si screme-te chiar daca nu te trece caca (ca sa nu-ti vina la scoala), incearca sa ai o dieta din care sa nu lipseasca nimic necesar organismului, dar sa fie predominata de vegetale deoarece acestea se digera mai usor si senzatia de foame apare mai repede (adica vei putea manca mai mult).

| UnNimeni_8193 explică:

POi ce rapsunsuri am primit si eu... logic ca voi sunteti fete si va place asa dar eu ca baiat arata ca moartea pe sarma daca e slab ce vreti cand ajung la liceu sau facultate toti sa fie cu muschii si bine facuti si eu un șiret ambulant? voua fetelor nu va plac mai mult baietii trasi la sala decat aia lungi si slabanogii? pff...frate straight face

| UnNimeni_8193 explică:

Anna n-ai citiit ce am scris laughing?! am zis ca ma apuc din vara da pana atunci mai sunt 8 luni si am spus foarte clar pana in vacanta deci pe mine ma intereseaza acum pana se termina scoala