| ion2015 a întrebat:

Ajutati-ma plzz. ce sa fac in legatura cu caldura aceasta insuportabila? evit soarele si consum multe lichide dar imi este rau, ma sufoc, imi este greata. nu am pofta de mancare. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andre999 a răspuns:

Stai in casa nu iesi afara decat in cazuri urgente si nu intre orele 11-18. Fa dusuri cu apa mai rece la fiecare 30 de minute si consuma multe lichide, evita grasimile, cafeaua si alcoolul. Temperaturile din ultimile zile sunt extrem de ridicate datorita unui front atmosferic din Africa pana miercuri nu va fi mai bine iar marti temperaturile ar putea urca si la 38 C. Ai grija. Succes.

3 răspunsuri:
| crissx a răspuns:

Salut! Si eu am aceeasi problema si solutia e foarte simpla! Poate parea paradoxal, dar chiar ajuta! Nu lasa caldura sa te doboare! Fa miscare, alearga, ridica greutati, in 3 cuvinte, MODIFICA-TI TONUSUL! Starea ta se va imbunatati considerabil!

| dsada a răspuns:

Eu zic sa stai la umbra la racoare. daca nu incearca sa mergi la un doctor funda?

| dsada a răspuns:

Apropo am auzit ca daca ti-e greata trebuie sa mananci o felie de lamaie