| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine happy
Cred ca am o problema sad
Am 16 ani si nu sunt foarte dezvoltata (aici ma refer la sani). Aici fiind problema.Cand mi-i ating simt ceva tare inauntru sa zic asa.Mai precis ca o piatra.La ambii dar nu ma doare cand ating.Am auzit ca e din cauza ca te dezvolti dar mi-e frica sa nu fie altceva nail biting.La doctor nu pot sa am duc ca mamei i-am mai spus si tot la fel mi-a zis ca ma dezvolt si in plus mi-ar fi foarte rusine sa ma dezbrac acolo si sa ma pipaie doctorul/doctorita(si din cauza faptului ca am spus ca nu sunt asa de dezvoltata ca alte fete de 16 ani).In plus pe cel stang (care e un pic mai mic decat celalalt)am niste dungi rosii(ca si cand ar fi varice)..Nu stiu ce sa ma fac sad..Mentionez ca sunt virgina
PS:Nu stiu daca aceasta este categoria potrivita.
Nu e la misto si chiar as vrea sa stiu ce sa fac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| miky95 a răspuns:

Este normal sa simti acest lucru pentru ca sanii nu sunt dezvoltati. Faptul ca un san este mai mare decat celalt este si el normal, chiar daca la unele fete nu se observa. Dungile rosii de pe san chiar sunt varice. Culoarea lor se va schimba in aproximativ 1 an si vor devenii culoarea pielii (varicele apar de cele mai multe ori cand slabesti sau te ingrasi brusc), in cazul de fata dezvoltarea sanului a inceput si intinderea brusca a pielii a cauzat aparitia varicelor.

2 răspunsuri:
| KawaiiBroccoli a răspuns:

Este ceva normal, sa stii

P.S. Eu am 15 ani. si e pur si simplu normal nu uita!winking
E din cauza dezvoltarii.

Succes!

| madalina1994 a răspuns:

Buna! E in regula inca nu ti s au dezvoltat sanii de aceea simti ceva tare acolo.In momentul in care corpul este complet dezvoltat vor disparea. Nu iti fa griji e perfect normal toate fetele trec prin asta la varsta adolescentei!