| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma si pe mine va rog, mi-am dat cu crema depilatoare pe penis si am observat ca ma ustură rau dupa cele 5-6 minute am dat cu buretele si am observat ca ma ustura îngrozitor. Dupa ce am dat de cateva ori cu buretele si am dat cu apa am observat ca imi curge sânge si mi s-a luat putin pielea, se vede rosu ca o linie ce seamana cu o cicatrice. Nu ma mai ustura nu ma mai doare dar ma tem ca va ramane cicatricea aia permanent. Voi ce spuneti se va regenera cicatricea sau va ramane permanent? Ar trebui sa ma dau cu o crema ceva? Sau sa las asa sa se calmeze lucrurile. Am gresit eu dând cu buretele de mi-a ramas semnul ori am pus prea multa crema? Crema era indicată si pentru bikini deci nu era o problema, sau cu ce trebuia înlăturat părul? Dau funda la cel mai bun raspuns

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Daca iti ramane cicatrice o sa stii tu, doctorul tau si eventual viitoarea nevasta, cine stie, poate asta o sa o atraga si mai mult la tine big grin
CREMA DEPILATOARE SE TESTEAZA INAINTE DE A FI APLICATA, mai ales pe zone cu sensibilitate diferita (pui putin si astepti 1h inainte de a da pe restul, sa vezi daca ai reactie naspa)
cumpara-ti un Philips One Blade, tot ii fac reclama astia in draci, e practic un aparat de tuns deosebit de fin (care practic tunde de parca ai fi ras, nu perfect, dar indeajuns) si care nu ciupeste, deci e foarte bun si in zonele intime.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu mai folositi crema in zone de genul...

| sierra1 a răspuns:

Lasă crema. Așteaptă până trece șl crește părul. Apoi aparatul de ras e sfânt.

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Stiu ce spui dar mie imi creste păru de la baza penisului pana sus si de aceea nu pot folosi aparatul

| MihaiNicu23 a răspuns:

Se va regenera pielea, aparatul de ras e cel mai bun pentru zona aia.

| alexandru303 a răspuns:

Ar trebui neaparat sa te deci la medic sa nu te infectezi sau sa nu iei o boala.

| anonim_4396 explică (pentru alexandru303):

Eu stiu ce sa zic... mie mi mai mult sa nu ramana cicatrice. boala nu cred in cel mai rau caz sa se infecteze.