| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma va rog sa fac ceva! am cosuri numai pe frunte si nu stiu ce sa mai fac; as vrea sa le usuc cumva; imi poate da cineva niste sfaturi ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Alea sunt cosurile adolescentei de obicei, dar cosurile alea apar din mai multe motive daca e sa o luam stiintific.
O sa-ti explic pe scurt: Pielea noastra, mai ales din cap, creaza un fel de lichid numit sebun, care ajuta la cresterea parului, si de asemenea ii da si stralucire. Sebumul ala iti aluneca tie pe frunte si cum acolo nu ai par, iti cresc cosii, care sunt un fel de infectie.
Deci, ca sa scapi, trebuie sa te speli foarte des pe fata, si sa-ti dai cu alifie pentru cosuri

| ZoeyMe a răspuns:

Cere la farmacie o crema sau dati-le cu pasta de dinti pana se usuca.

| teiube a răspuns:

Clin and clier costa 21.00 lei se gaseste in farmacii e ff bun

| starmaker a răspuns:

Cel mai simplu este sa te hidratezi si sa faci sport/miscare multa ca sa se elimine natural sebumul. Daca nu are efect, mergi la un/mai multi dermatologi si vezi ce zic.

| Lery a răspuns:

Lichidul acela albastru se numeste Bioderma gel spumant si da este foarte bun, skinoren ca si crema/gel si zinerytul.

| ioana_5848 a răspuns:

Zineryt de la farmacie

| Reiatsunami a răspuns:

Ascute cutitul mai bine.

| HybridLover a răspuns:

Gasesti la farmacie un lichid albastru cu care sa dai pe cosuri ca sa se usuce dar nu-mi mai amintesc numele produsului. Este foarte bun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi ca e reclama pe TPU. "scapa de cosuri in 3 zile 100% natural"

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Glumesc. eu folosesc masca de argila.

| Dina a răspuns:

Eu ma dau cu crema "Klearskin"si sunt multumita!

| zanatate a răspuns:

Iti recomand sa citesti urmatorul articol de pe blogul meu:
http://zanatate.blogspot.com/......cneei.html