| mennenspeed a întrebat:

As dori o pasta de dinti care sa imi albeasca dintii, deoarece sunt sensibil la dinti si mi sau ingalbenit putin. Ce pasta de dinti imi propuneti sa folosesc? De cate ori pe zi?
Fundahappy dupa ce vad rezultatelehappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| danutza_2917 a răspuns:

Iti recomand o pasta de dinti pe care eu si familia mea o folosim de 7 ani si nu ne dorim s-o mai schimbam http://aloeveraforever.ro/articole/cea-mai-buna-pasta-de-dinti-din-lume

| brandiburu a răspuns:

Daca esti fumator, lasa tigarile. Plamanii, gingiile, dintii, stomacul, traheea, laringele, presiunea arteriala si asa mai departe or sa iti spuna "multumesc".
Daca nu esti fumator... fuguta la medic. E cel mai bine. S-ar putea sa iti recomande un produs care se gaseste doar in anumite farmacii si care este cel mai potrivit pentru tine.

| Bijou a răspuns:

Iti recomand aceasta pasta de dinti e foarte buna http://forever-aloe-vera.eu/produs/191

| blackwidow a răspuns:

Dintii nu trebuie sa fie albi. Dintii trebuie sa fie galbeni. Nu te mai lua dupa toata lumea pe care o auzi vorbind despre asa ceva, nu te mai uita la toate vedetele care au dintii ca laptele. E stupid... Daca ai probleme cu dintii, du-te la un stomatolog pentru un control de rutina; roaga-l sa-ti recomande o pasta pentru problemele pe care le va observa el ca le ai si ai rezolvat. Nicio pasta de pe piata nu-ti va albi tie dintii nici daca te speli de o suta de ori pe zi; toate sunt o apa si un pamant. Daca chiar iti doresti sa-ti albesti dintii, exista la centrele de tehnica dentara o pasta de dinti elvetiana daca nu ma insel, nu mai stiu cum se numeste, e vreo 200 lei tubul; te duci si intrebi, este singura de acest fel; aia chiar iti albeste dintii, daca tu consideri ca ai nevoie de asa ceva

| ema782012 a răspuns:

Colgatemax white naw.de fiecare data dupa ce mananci

| trduity a răspuns:

Pastele din gama "Hollywood Smile" sunt facute special pentru albirea dintilor, si eu folosesc si sunt foarte bune.
Le gasesti prin supermarket-uri, eu iau de la Kaufland.winking