| anonim_4396 a întrebat:

Dacă aveți chef de miștouri, mai bine ieșiți de pe întrebare, eu vreau pur și simplu un răspuns serios și clar. Deci, când eram mica, (aveam vreo 4/5 ani) mi-am prins sfârcul într-un capac când făceam baie, mai exact sfârcul stâng și acum cel stâng este mult mai mic decât cel drept, aproape de doua ori mai mic. Știu ca sânii și sfarcurile nu sunt la fel la dimensiune, dar aici mi se pare prea mare diferența ținând cont ca nu am sânii nici măcar cupa A și sfarcurile sunt aproape cât sânul... Nu înțeleg de ce nu îmi cresc sânii, mi-a venit menstruația de un an, la 12 ani și acum am 13. Am uitat sa spun ca am și vergeturi pe sâni. Câte un răspuns la fiecare "problema ". Ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Pare a fi o problemă cu alimentația. Cumva, de mult timp în urmă, nu te-ai hrănit corect și conform vârstei.
Vergeturile, ar trebui să dispară natural în timp. Pățești ca o femeie gravidă, adică o dată cu creșterea sarcinii, pielea se întinde, dar nu încet, ci brusc. Adică, pielea sânilor, nu a avut timp să se lase și să se dezvolte odată cu creșterea sânilor.
Există creme antivergeturi, dacă te deranjează prea rău vergeturile.
Diferența dintre sfârcuri, poate părea acum ciudată, dar mai așteaptă puțin. Poate, în timp se vor egaliza. În caz contrar, dacă, de exemplu, până la anul, nu este nici o schimbare mergeți la doctor.
Organismul uman după 10 ani, până la 20 de ani, suferă o mulțime de schimbări, în mod "violent", adică, o dezvoltare foarte rapidă. Țineți un jurnal, ca să vedeți cum v-ați schimbat!
Sănătate!

4 răspunsuri:
| Daiana177 a răspuns:

Nu ai nimic.E normal sa ti creasca mai tarziu, cat despre diferenta de marime, n are nicio legatura cu ce ai patit la 4 ani, doar se dezvolta mai incet