| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor...
Acum ceva timp nu stiu ce am facut, si de atunci ma "doare" ochiul.
Habar n-am ce sa-i fac...simt un discomfort la clipire... sad
Help.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Lisiele a răspuns:

Posibil sa ai un corp strain in ochi daca te doare la clipire.Casca ochiul(trage pleoapa in sus) si uita-te atent in oglinda, eventual lumineaza-l cu o lanterna daca nu ai lumina puternica.Incearca sa observi daca ai vreun punct negru pe undeva. Daca ai poti merge la urgenta si iti scoate corpul strain din ochi, sa nu incerci singura acasa. Daca nu depistezi nimic cumpara picaturi OptiCalm si pune in ochi exact cum scrie pe prospect.

| NataliaAntonia a răspuns:

Sfatul meu este sa faci un control oftalmologic pentru a nu mai simti acea problema. medicul oftalmolog va sti exact ce ai si ce trebuie sa iei happy