| ioa13 a întrebat:

Am ceva timp de cand simt un discomfort destul de ridicat in zona inimii.Mana stanga imi amorteste ma doare si simt o durere si in partea umarului stang.Am trecut printr o perioada destul de dificila si cred ca asta e cauza.Am doar 18 ani si mie teama sa nu fiu diagnosticata cu ceva grav.As vrea sa stiu daca mai sunt peroane pe aici care au o situatie similara. E ingrijorator?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| stejara2 a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......tabila_161
Sfatul meu e sa mergi cu incredere la medicul de familie care iti va da o trimitere catre medicul specialist.
Sanatate!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Analize de sânge și un control cardiologic.
Pa, pa.

| annaangel17 a răspuns:

Si pe mine ma doare inima de cand eram mai mica, dar si in prezent ma doare.Dar nu simt nimic in partea umarului stang.Si tot cand eram mai mica, am fost la un doctor care mi-a facut ecografie, si mi-a spus ca am acolo ceva care ar trebui sa se inchida de cand m-am nascut, un fel de perete.
Incearca sa mergi si tu la ecograf, macar sa verifici ce ai.

| naturistul a răspuns:

Se pare ca ai o Anghina pectorala! Putem vorbii stevensegal83@yahoo.com

| marius91000 a răspuns:

Ai face bine sa consulti medicul cardiolog inainte sa fie prea tarziu!

| amalyyya a răspuns:

Inainte de consult medical ati recomand ca si mg eu ma confrunt cu problema asta de mult timp, poate fi un presimptom al anxietatii netratat. daca nu sa amelioreaza consulta medicul de familie.eu de la 15 ani am simptomele astea plus ca ma tremura mai mereu, asta e din cauza stresului si alte probleme pe fond emotional...sanatate