| Defreyor20 a întrebat:

Ajutor!
ajutati-ma cu ceva sau dati un sfat, azi am facut plomba la un dinte si mi-a spus ca am doi dinti de lapte, chiar coltii de sus, am 20 de ani, dar nu ma dor nu ma deranjeaza deloc, va rog ajutati-ma cu un sfat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Empathizer a răspuns:

Fa o radiografie dentara, sa vezi daca exista mugurii dentari pentru caninii definitivi. Daca nu exista, ai grija de dintii pe care ii ai, ca sa dureze cat mai mult timp. Nimeni nu-si va da seama din zambetul tau cuceritor ca ai canini de lapte, daca excluzi stomatologii din anturajul tauhappy

| Crisstttina a răspuns:

Si eu am fost acum ceva timp si inca mai aveam un dinte de lapte, trebuie sa tii scoata ca sa poate creste ceilalti. :*

| loryys a răspuns:

Asteapta sa-ti cada. daca iti mai cad... poate iti cad la 50-60 de ani..si atunci iti cresc altii noi...( nu fac mistouri)

| Defreyor20 explică (pentru loryys):

Tu iti bati joc? Cum sa creasca dintii la 20 ani?

| loryys a răspuns (pentru Defreyor20):

Nu nu imi bat joc de nimeni...dar am si eu o verisoara si are 26 de ani si are 3 dinti de lapte.dar a fost la denstit si ia scos si i-au crescut