| blueangel99 a întrebat:

Ajutor! Am o problema : cand am emotii pentru un extemporal sau o teza etc., in noaptea de dinaintea acelei zile adorm foarte greu. De exemplu, aseara am adormit greu, fiindca aveam emotii cu rezultatul la olimpiada de fizica si de romana. Am adormit la 11 - 11:30 sau chiar mai tarziu, si maine am test la mate si nu vreau sa patesc la fel. Mentionez ca ieri incercasem tot : ceai, baie inainte de culcare si citit si tot nu a mers.
Intrebarea mea este : stiti cumva un,, somnifer" sau ceva ce sa ma ajute, dar sa nu-mi dauneze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cel mai bun este sexul, dar în cazul tău un pahar de lapte, poate funcționa de minune și să îți iei gândul de la ceea ce te gândești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu una adorm la fel de greu, cu emotiile si toate cele. si, de multe ori, imi iau mp4-ul, pun muzica, il programez pe vreo 30 minute, si incerc sa nu mai deschid ochii, ca sa nu mai dau de nici o sursa de lumina. de cele mai multe ori, doar asa reusesc sa adorm.

| Lola2013 a răspuns:

Incearca sa te linistesti inainte sa te culci si nu te mai gandi la ziua urmatoare.incearca sa iti spui o poveste in gand...de asemenea exista la plafar un ceai specialwinking il poti incerca.Bafta!happy