| alienkros a întrebat:

Cum e la mate-info? La ce se da teza, la ce se da la bac? E greu la mate,info, fizica?

Răspuns Câştigător
| andreea133 a răspuns:

Nu este nici foarte greu, dar nici foarte usor, daca inveti este ok. Dai teza obligatoriu la romana, mate si info, si apoi la alegere una dintre fizica, chimie si bio. La mate e greu daca esti la profil mate info intensiv. insa la mate info e cat de cat usor. La info nu e chiar asa de greu, daca ai logica intelegi din clasa lectiile, iar la fizica cu adevarat trebuie sa inveti.
La bac se da : romana, mate, o limba straina ( engleza, franceza sau ce limbi se mai fac), si la alegere dintre info, bio, chimie si fizica.
Tot ce trebuie ese sa nu neglijezi lectiile la materiile care dai teza si bac, in rest te poti descurca.
Sper ca te-am ajutat happy

2 răspunsuri:
| alienkros explică:

Multumesc pe sfaturi! La anul' vreau sa intru la Mate-info germana la Petru Rares Suceava si sper sa fie asa cum ziceti voi ca eu am note mari si imi place mate, fizica, INFO MAI ALES, SI MAI PUTIN BIO DAR O SA TREACA....MS la amandoi!

| adrian85 a răspuns:

E destul de greu, daca nu inveti. Teza dai din mate romana informatica si bio chimie fizica-la alegere.Fizica e ca si matematica, ai nevoie de logica buna, iar daca nu prea sti mate, esti terminat.