| Denis123456 a întrebat:

Salut TPU,aseara am adormit foarteee greu habar n-am de ce,aveam scoala,si mi-a luat o ora sa adorm,tata,de fel poate dormi oriunde,oricand chiar daca nu e obosit de la munca,si eu nu pot dormi noaptea, ce-as putea face sa nu mai adorm asa greu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Pai ai scoala, deci oboseste-te bine pe timpul zilei, citeste inainte sa adormi sau stai pe pc ca sa te obosesti.Una din variantele astea trebuie sa functioneze.

| pisciutza19 a răspuns:

Ia când te pui o pastilă de melatonină eu aşa fac şi funcţionează si stai liniştită că nu te vei trezi dimineaţă somnoros te trezeşti ok.

| Andrei_Andy_1997_aIgM a răspuns:

Salut! Încearcă să fii mai activ în timpul zilei, pentru ca seara sa fii obosit! Poti face exerciții fizice : flotări, genuflexiuni etc! Și eu am aceeași problema și la mine merge! Sper că te-am ajutat!

| loredanab14 a răspuns:

Uita te la stiri. Vezi cum iti vine somnul si zic din propria experienta.