| Raluca_Rallu_2001 a întrebat:

Ajutor. De cam 2 zile ma doare burta cconstant( in zona biricului laughing ),am luat pastile, dar fara efect. Vroiam sa merg la doctorul de famile dar este inchis si trebuie sa astept pana luni. Am stari de voma, mai ales dupa ce mananc. Noaptea ma trezesc la 3 si nu mai pot dormii. Ma doare si capul.Am baut si ceai de menta, dar la fel, fara efect. Ajutatima. funda la raspunsul care ma ajuta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu mai astepta dupa medicul de familie. Mergi cu parintii la spital la urgente la orice ora din zi sau noapte pentru verificari; e posibil sa fie apendicita.

| untu a răspuns:

Formeaza 112 si chema salvarea si sa va consulte si daca e nevoie de urgenta te va duce la spital si acolo te va evolua si te va trata imediat!

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa nu mai astepti pana luni. Poate fi ceva grav. Mai bine, mergi la spital, la urgente, poate fi orice fel de boala, apendicita, hernie inghinala, etc.Pana la urma, daca e ceva grav, ce iti poate face medicul de familie? Eu am avut apendicita, cand am fost la medicul de familie, mi-a spus ca am gaze. Deci, sper ca inteleg ce vreau sa spun. happyBafta!

| Raluca_Rallu_2001 explică:

Apendicita nu este, m.am operat. Dar acum ma inteapa si doare in alte parti ale burtii si vreau sa fac un ecograf. Multumesc de raspunsuri, astazi ma simt mai bine, dar sora mea a patit cam acelasi lucru noaptea asta. O fi un microb? In orice caz o sa merg la medic si voi face ecograf, analize si toate celewinking

| Pereni_Narcisa_1992 a răspuns:

Poate ești însărcinată.