| չﻨгﻪรէﻨĸ a întrebat:

Ajutor! De dimineata ma doare tare muschii spatelui, nu mai pot rezista! Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Ia mydocalm de 3 ori pe zi + masaj cu ketonal spray sau voltaren etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti faca cineva masaj, adica cineva care e foarte bun, poti sa faci dus cu apa fierbinte, sa stai in pat si sa nu ridici nimic greu. Sper ca te-am ajutat destul. Funda?

| BMTHMada a răspuns:

Salut! Sigur ai facut o miscare gresita ori te-a tras curentulhappy(ma dor*)

| toropeala a răspuns:

Se poate sa fii racit sau sa te doara din alte cauze cum ar fi un pat incomod, munca fizica etc. Foloseste diclofenac

| toropeala a răspuns:

Si apropo, dusul cu apa fierbinte nu se poate spune ca e bun in orice situatie, de multe ori, desi neortodox, apa rece iti relaxeaza muschii, intreaba multi dintre sportivi, dansatori cu ce apa se spala dupa ce fac antrenament.