| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor... Nu mai stiu ce sa fac, ma doare in zona anusului cand stau jos, putin, insa cand dorm noaptea ma doare Rau, ma trezesc de multe ori pe noapte si trebuie sa stau in picioare cateva minute ca sa imi treaca si dupa ma pun in pat la loc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| ALGator a răspuns:

Pot să fie crampe ale sfincterului combinate cu ușoară constipație. Încearcă să bei ceva mai mult lichid spre seară.
Hemoroizii ustură, nu dor, și se simt la mînă că au ieșit afară. Poți să îi introduci la loc cu grijă și să menții igiena zonei. Deși după descriere nu cred să ai hemoroizi.
Dacă nu dispare mergi la doctor. La o femeie.
Succes!

| anonim_4396 explică (pentru ALGator):

Ma si doare, ma si ustura si uneori junghie si simt zona mai umflata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibil să ai hemoroizi, mergi la doctor sa îţi recomande un tratament.Succeswinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-e rusine, de la sine nu trec?

| goblinuldansatordincalcaie a răspuns:

Mergi cat mai repede la farmacie si la doctorul de familie, pentru ca din cauza hemoroizilor de poate ajunge la operatie. da-i in mama ei de rusine, prinde curaj si fi tare, sunt multe persoane care au problema asta si suntem toti oameni.

| AndreiBalan a răspuns:

S-ar putea sa fie hemoroizi.De ce sa iti fie rusine, te duci daca nu la farmacie si ii zici doamnei de acolo, poti vorbi cu ea separat daca ti-e rusine si ii zici problema.Stie ea ce are de facut.