| Ionut524 a întrebat:

Ajutor! Prezint în spatele capului o umflătură tare la atingere și nedureroasă. Am citit pe un forum medical că este edemul.Am căutat pe internet edem dar nu am făcut decât să mă alarmez și mai tare prin niște chestii absolut oribile cum ar fi tumora. Aș vrea o descriere mai amănunțită a tot ce însemnă edem dar vă implor nu mă speriați prea tare. Ofer fundă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Sabou_Gabriel_1995 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să mergi la medic.
Nu te mai alarma atât şi nu mai crede tot ce scrie pe internet ( chestia asta ți-o spun din proprie experiență, odată am avut o inflamație urâtă, mult mai rea decât a ta, şi pe internet mi-a zis că am cancer, SIDA etc.
Am fost la medic, s-a uitat la mine 2 minute, mi-a dat o alifie şi după 3 zile s-a vindecat de tot )