| Danny1212 a întrebat:

Ajutor, rod tare unghiile, si nu ma pot opri. Fetele de varsta mea au unghii frumoase si foarte sanatoase tari si toate alea', dar unghiile mele mi se pare ca nu mai cresc. Am auzit intr-un studiu ca saliva distruge unghiile, insa tot nu ma pot opri! Ajutor, saptamana asta atat de tare am ros unghiile, incat am plans de durere! Ajutati-ma va rog, am incercat metoda cu ardei iuti, dar nu merge!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

Pune-ti banda scoci pe toate degetele. Nu o sa le poti roade iar cand vei duce mana la gura iti vei da seama ca nu trebuie sa le mai rozi. Va dura ceva timp dar ai nevoie de mult autocontrol sa te opresti.

| Danny1212 explică (pentru frostxtq):

Iti multimesc. :p

| frostxtq a răspuns (pentru Danny1212):

happy pentru putin.

| Danny1212 explică (pentru frostxtq):

Dar cat ar trebui sa le port straight face

| frostxtq a răspuns (pentru Danny1212):

Pana te dezobisnuiesti de rosul unghiilor. Sau plasturi, sa iti creasca putin.

| Danny1212 explică (pentru frostxtq):

Iti multumesc tare, tare!~

| frostxtq a răspuns (pentru Danny1212):

N-ai pentru ce happy