| DarkBlood32 a întrebat:

Ajutor! crying Sunt distrusa. Marti seara am facut o criza de nervi din cauza lui bunica mea si am tipat foarte tare si am plans timp de o ora,incontinuu,ochii mi se umpleau cu lacrimi si tot tipam. crying Si ieri,si azi ma doare rau capul la tample,in interior. Ma doare foarte tare, simt o durere la nivelul creierului. De ce? Rog seriozitate!
Credeti ca o sa mor? Am o tumoare din cauza tipetelor? crying Rog seriozitate!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Addaa1998 a răspuns:

Nuu ai sa mori
De aceasta grija nu are rost sa te sperii
Stai lnistita!
Ai incredere!
Imi pare foarte foarte foarte rau de ce s-a intamplat dar nu te ingrijore
Cu faptul ca te gandesti la moarte iti provoaca dureri dar daca te calmezi vei vedea ca e totul in regula
Uite deja 10 oameni ti-au raspuns s stai linistita ca nu e nimic!
Du-te la spital i-a medicamente si calmeaza-te!
E totul sub control!
Uite TPU e alaturi de tine!
Toti suntem alaturi si trebuie sa faci fata durerii si eu mi-am rupt piciorul si am avut foarte multe probleme de atunci am fost operata si timp de 3 luni l-am avut in ghips de la genunghe in jos si tot dintr-i simpla cazatura!
Deci asculta de mine si vei vedea ca e totul in regula!
:*happy

19 răspunsuri:
| Anda1197 a răspuns:

Frate...ce-i cu tine? straight face

Nu ai nimic scumpa mea; x Din cauza stresului te doare capul. nu-ti fa griji, nu mori! Am facut si eu crize in viata mea, m-a durut capul, dar am luat calmante si totul trecewinking uite-ma inca in viata :*

| darii a răspuns:

Parerea mea e sa incerci sa iei un calmant, gen Nurofen [ mi se pare cel cu eficacitatea cea mai ridicata ] si sa te linistesti. Iar daca ulterior nu te vei simti mai bine, du-te la doctor happy

| DarkBlood32 explică:

Sunt fata, stiu, nu conteaza.
mersi mult de raspunsul tau

| DarkBlood32 explică:

Stai ca credeam ca-mi zici mie, acest raspuns. scuzeee laughing

| DarkBlood32 explică:

Finetti nu vrei? laughing

| Addaa1998 a răspuns:

Trebuie sa dormi foarte mult, sa te relaxezi si sa incerci sa ai numai ganduri bune adica sa te gandesti la bine
Spune-mi cati ani ai?
I-a mediamente antibiotice paaracetamol
In cel mai rau caz du-te ls doctor!
Doamne fereste du-te la urgenta repede!
Imi pare rau de tine!
Insanatosire grabnica!
Spune cati ai ai atunci pot sa te ajut mai bine te rog!

| DarkBlood32 explică (pentru Addaa1998):

Am abia 12 ani,stiu sunt mica.
dar stai sa-ti mai spu ceva,cand eram micuta, eram intr-un pat de la spital si am cazut pe podea cu capul, nu stiu cat de tare am cazut ca eram in somn, mama mi-a spus ca am cazut. s-au format cheaguri de sange pe creier, voi muri? crying

| DarkBlood32 explică (pentru Addaa1998):

Mersi de raspuns, esti o bombonika. kiss
Ai si fundita. kiss

| Addaa1998 a răspuns (pentru DarkBlood32):

Mersi!
Dar nu trebuia!
Am vrut doar sa te ajut!
Si te vei face bine, o sa vezi!

| Addaa1998 a răspuns (pentru DarkBlood32):

Nuu ai sa mori
De aceasta grija nu are rost sa te sperii
Stai lnistita!
Ai incredere!
Imi pare foarte foarte foarte rau de ce s-a intamplat dar nu te ingrijore
Cu faptul ca te gandesti la moarte iti provoaca dureri dar daca te calmezi vei vedea ca e totul in regula
Uite deja 10 oameni ti-au raspuns s stai linistita ca nu e nimic!
Du-te la spital i-a medicamente si calmeaza-te!
E totul sub control!
Uite TPU e alaturi de tine!
Toti suntem alaturi si trebuie sa faci fata durerii si eu mi-am rupt piciorul si am avut foarte multe probleme de atunci am fost operata si timp de 3 luni l-am avut in ghips de la genunghe in jos si tot dintr-i simpla cazatura!
Deci asculta de mine si vei vedea ca e totul in regula!
:*happy

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Ce a facut bunica ta?

| DarkBlood32 explică (pentru AnOnIm20202020):

M-a batut rau!

stai sa-ti mai spun ceva, te rog sa-mi raspunzi.

deci eram mai mica si eram in spital, pe pat, si dintr-o data am cazut pe podea, cu capul! crying S-a format cumva cheaguri de sange pe creier? voi muri?
crying((((

| AnOnIm20202020 a răspuns (pentru DarkBlood32):

Dc tea batut?

| DarkBlood32 explică (pentru AnOnIm20202020):

Ca i-am zis si eu ca n`am libertate deloc. ma tine inchisa in casa cu cheia iar ea m`a batut. Zice ca imi arde de gagicareala. chatterbox

Răspuns utilizator avertizat
| わたなべ久美子 a răspuns:

Nu ai nici o tumoare, daca ai palns foarte mult te dor ochii si sunt umflati, iar daca ai tipat te doare capu deci nu-i nimic gravbig grin

| lmny a răspuns:

Nu vei muri, stai linistita!
Evita de acum persoanele sau lucrurile care te supara. Nu baga totul in seama si incearca sa fii o persoana mai buna cu cei din jur! Cand cineva iti greseste, gandeste-te ca nu a fost cu intentie sau ca mai mult nu il duce capul!
Problema se poate agrava in timp- ma refer la crizele de nervi... dar asta depinde de tine! In primul rand tu esti cea care are de castigat, apoi cei din jurul tau!

| LauR95 a răspuns:

Nu o sa mori ai facut criza de nervi o sa te doara capu vreo 3-4 poate char 10 zile si dupa o sa revii la normal!

| yoswwwet a răspuns:

Offf....stai linistita ca nu ai nicio tumoarehappy te doare din cauza ca ai plans f. mult, asa am patit si eu, incearca sa dormi mai mult ca sa iti treaca si eventual ia un ibalgin forte sau un nurofenwinking

| MirunaMirunaMirunaMirunaaa a răspuns:

Hey! Scumpa, nu mori!laughing La cate crize din astea fac eu...pfff...Si pe mine ma doare capul, e ceva normal, de la stres.Ca sa iti treaca ai putea incerca sa:
1.Bei apa multa (pe mine ma ajuta si atunci cand vreau sa ma opresc din plans).
2. Spalate pe fata.Sau tine ceva rece pe frunte
3.O muzica mai vioaie
4. Putin iesit la aer curat
Si gata.big grin