| enevasile92 a întrebat:

AJUTOR TPU! Ieri nu prea am mancat nimic aveam stomacul gol si am baut 1 litru de limonada in 5 minute (apa cu lamaie fara pentru ca am auzit ca e bun la slabit) si m-a intepat foarte rau burta si ma rodea. Cand m-am sculat de dimineata ma doare burta cand apas mai jos. A mai patit cineva asa ceva? Ce pot sa am? Sa nu imi ziceti sa ma duc la doctor ca asta stiu si eu vreau doar sa imi spuneti ce as putea sa am

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Gastrita sau ulcer. Nu te juca! Slabitul se face prin a manca putin, natural, fara combinatii hipercalorice si des combinat cu sport. Nemancarea distruge organismul. Nu asocia paine cu cartofi sau paste fainoase. Nu manca carne grasa. Mananca legume multe si fructe dar fructele numai dimineata.

| Adry05 a răspuns:

Normal ca te doare daca nu mananci. Lamaia si asa e acida pentru stomac, s-o mai si bei pe stomacul gol e groaznic, mai ales daca n-ai mancat dupa.
Nu mai face prostii din astea cu infometarea ci invata sa mananci corect.

| Violleta2022 a răspuns:

Ti-ai iritat stomacul! Apa cu lamaie si mierea de albine este buna, dar luata dimineata pe stomacul gol, dupa care manaci mic dejun, apoi tot inainte de masa cu jumatate de ora.
Acum mananca ceva normal si bea un ceai de sunatoare si vei fii bine.

| Florentina9210 a răspuns:

Nu pot sa cred. laughing ai si specificat ce inseamna limonada, ''apa cu lamaie''. Noroc ca ne-ai zis tu ca eu as fi crezut ca este coca-cola.
E normal sa te doara, din cauza acidului din fruct. Mananca si tu ceva.

| enevasile92 explică (pentru Florentina9210):

Da adica fara zahar

| Lola05 a răspuns:

Ai exagerat.
Dacă vrei să faci ceva benefic pentru tine, dimineața încălzește o cană de apă (apa să fie călduță, nu fierbinte) și stoarce în ea zeama de la jumătate de lămâie, bea-o calm și cu înghițituri mici și peste 15-20 de minute ia micul dejun.
În felul acesta îți vei ajuta digestia. Încearcă să nu mai exagerezi, pentru că de multe ori less is more happy

Răspuns utilizator avertizat
| FlorinFlorinF a răspuns:

Daca vrei sa faci ceva benefic pentru a slabi, alearga, fa miscare, nu sta ca trantorul in pat si asteapta medicamentele minune sa slabesti!

| vIKTORASSSSSSSSSS a răspuns:

E normal sa te doara sau sa te intepe deoarece ai exagerat.Nu,nu ai nimic, iti va trece.Trebuie sa te alimentezi corect, daca vei sta si vei face foamea NU vei slabi absolut deloc. Pune mana si mananca, daca vrei totusi sa tii mortis o dieta sau ceva mananca niste legume macar, asa cum sunt ele sau fructe.

| enevasile92 explică (pentru vIKTORASSSSSSSSSS):

Mersi mult sper ca asta sa fie. ti-am dat funda