| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor va rog

Sunt pe stop si am si diaree..si ma doare burta rau si mai mereu am senzații de greață sau voma si nu mai pot sa mananc Adica tot ce mananc parca imi vine inapoi si sunt super panicata si nu stiu ce sa fac sper sa-mi revin si sa fie din cauza ca m-am stricat la stomac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Indigestie alimentara!
Nu ai voie sa manaci nimci in cazul asta, bea ceai de menta si de la farmacie ceva pastile contra diareei.

| Freya1 a răspuns:

Da asta este cauza

| Himynameis a răspuns (pentru Freya1):

Dupa voi fi bine nu? Nu este ceva grav nu?

| Freya1 a răspuns (pentru Himynameis):

Ia ceva pentru diaree intai sa ti se opreasca iar daca nu o sa iti treaca raul mergi la medic. Poate fi ceva toxiinfectie

| Himynameis a răspuns (pentru Freya1):

Daca iau ceva anti diaree mi e frica sa nu ma constip dupa

| Freya1 a răspuns (pentru Himynameis):

Nu te constipi...Dar nu poti sa stai nici asa ca de aia tie rau ca elimini continu ce mananci sau bei

| LoveHim06 a răspuns:

Nu, este din cauza menstruatiei tot.Si la mine se intampla asa.O sa iti treaca