| FluturasulVesel a întrebat:

Ajutorrrr... Azi toata ziua nu chiar tot timpul m-a cam usturat in jurul anusului! M-am pus in pat si cand am pus mana m-am trezit cu o mica umflatura care era inspre spate, era mica, dar a inceput sa creasca si acum e cam cat 2 degete de mare in dimensiune, iar umflatura ma cam deranjeaza si ma si ustura un pic.M-am uitat in oglinda si am vazut ca ii cam rosu inauntru, adica in afara se vede un pic putin dar ii cam rosu inauntru si ma tem deoarece am mai vazut o poza in care erau hemoroizi de vina! Ce as putea avea? Sunt foarte speriata! Scuzati pentru exprimare! Va rog sa ma ajutati...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Un control cat mai urgent la medic ori direct la urgente!
Se pare ca hemoroizii iti dau de furca.
Pana acum nu ai mai intampinat asa ceva?
Poate nu bei lichide/nu consumi ciorbe /supe...
Mananci condimentat?
O zi buna happy

| FluturasulVesel explică (pentru caramela):

Pana acum n-am intalnit, asa cred... Am mai avut doar niste mancarimi care au disparut! Nu mananc condimentat iar supe cam rar dar beau apa multa deo vreme

| caramela a răspuns (pentru FluturasulVesel):

Cred ca ar fi cazul sa vorbesti cu medicul...nu amana...
Sunt creme la farmacie, poate vor fi pentru moment, dar inducat este sa te prezinti la medic!
O zi buna happy

| corbulalbrosu a răspuns:

Este vorba de hemoroizi, adica varice al vaselor de sange (venelor) din zona anala sau existente in colon. Mergi la farmacie si cere unguent sau supozitoare denumite hemorzon sau hemorzan care sunt destul de ieftine insa foarte eficiente. Sunt si multe remedii naturiste pe care le poti folosi de asemenea cu succes. http://www.csid.ro/......-13495328/ Multa sanatate!

| aleku22 a răspuns:

Lasa-mi id tau