| LifeEndsWithADream a întrebat:

Alcoolul, mai ales berea ingrasa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Orice îngraşă dacă este consumat în exces.

| cucaracia a răspuns:

Adevarat, berea provoaca acumulari de grasime, dar ca si orice aliment daca nu se mananca in exces nu dauneaza sanatatii, in plus trebuie sa faci si miscare ca sa nu ti se puna grasimea unde se pune ea.

| cucaracia a răspuns:

*consuma

| Peter28 a răspuns:

Berea ingrasa foarte tare este consumata in cantitati foarte mari (de exemplu 2 litri pe zi), din cauza hameiului si al maltului de grau

| raducanumihaela a răspuns:

Da

| Stralis a răspuns:

Da, berea ingrasa

| nelaa a răspuns:

Daaaaa berea mai ales pentru ca are acid! big grin