| Karinakari99 a întrebat:

Alergiile care se manifesta doar prin bubițe pe piele si mancarimi ale pielii nu sunt contagioase, nu? Adică se poate lua contact cu alte persoane, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ai dermatita, nu, nu se transmite, esti predispus la boli auto imune

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Contact de comunicare, nu contact fizic.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Alergiile nu sunt contagioase.

| WhiteLife a răspuns:

Nu, daca este cu siguranță alergie. După simptome pot fi multe alte cauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alergiile de fel nu se transmit. Altfel am fii toti alergici.