| Larisaaaa a întrebat:

Va rog, am nevoie de ajutor. De o saptamana ma mananca palmele foarte tare, mi se irita,inrosesc si imi apar niste bubite daca ma scarpin... ca cele cand te inteapa un tantar (albe sub piele). Nu stiu de ce,ce se intampla, din ce cauza dar am cautat pe net si am gasit asta..." unele infecţii fungice sau bacteriene se pot manifesta prin mâncărimi la nivelul palmelor şi tălpilor. În aceste cazuri pielea palmei poate fi înroşită, iritată, inflamata." Doar ca nu stiu ce infectie si de ce. Funda daca stiti.

15 răspunsuri:
| eurynomus a răspuns:

Daca e drepta iei bani daca e stanga dai bani, asa se zice

| Merlon a răspuns (pentru eurynomus):

Ce nu pricepi ca o irita, si ii apar bubite. Si eu mai am probleme din acestea, dar dau cu spirt peste zona unde sunt bubele sau ma mananca si nu am sa mai am probleme dupa aceea. Dar mie nu imi apar in palma, imi apar pe maini, pe picioare nu stiu ce are. SPER CA TE-AM AJUTAT, incearca sa dai cu spirt nu patesti nimic, numa te ajuta.

| eurynomus a răspuns (pentru Merlon):

Raspunsul era de fapt du te la dermatolog

| rater1994 a răspuns (pentru eurynomus):

Pf-a ce porcarii tu crezi in asa cevastraight face? Daca iti zice unu (Sa zicem ca te mananca capu si umerii sa zicem everything) 1)O sa mori maine 2)O sa fi aruncat in gunoi mnohstraight face Hai lasa bazaconiile.

| Larisaaaa explică (pentru Merlon):

Da am priceput asta dar nu stiu de ce, din ce cauza niciodata nu am avut asa ceva. si + ca imi transpira palmele foarte repede. nu mai rezist.

| eurynomus a răspuns (pentru rater1994):

Citeste raspunsul mai bine, am zis ca asa se zice nu eu cred neaparat in chestia asta

| rater1994 a răspuns (pentru eurynomus):

Daca nu crezi dragu tati dc zici?

| eurynomus a răspuns (pentru rater1994):

Ce n am voie? care e problema? citeste ce rasp am dat si apoi vb

| rater1994 a răspuns (pentru eurynomus):

Nu a zis nimeni ca nu ai voie dar daca zici ca nu crezi "neaparat" dupa ce scrii? persoana respectiva a venit cu o problema serioasa si tu vi cu prostiile tale...Bv ce poti zice?

| eurynomus a răspuns (pentru rater1994):

Asa! si ce propui? daca fata nu s a sesizat nimic dc te bagi cu forta in sema? esti avocatul ei?

| rater1994 a răspuns (pentru eurynomus):

Ma tu esti batut in caplaughing ce avocat ma? eu vb de prostia omeneasca (Pe langa faptul co demonstrezi tu) Pf-aa imi pierd timpu explicanda-u-ti tie servus.

| eurynomus a răspuns (pentru rater1994):

U esti ma cu caputu k te bagi in sema cu forta si vb numai bazaconii, daca erai normal la cap iti vedei de treaba da u esti un pic cam retardat si nu te a injurat nimeni pe ziua de azi si ai vrea sa te injur eu. Asa k stai in banca ta si scuteste ma de comenteriile tale

| Merlon a răspuns (pentru eurynomus):

Man, lasate de romana apucate de fumat, cam asta e o prezicere pentru tine, COCALARE INVATA ROMANA!

| mariameri a răspuns:

Îți dai seama că cel mai bun răspuns posibil ți-l poate da un doctor dermatolog. Vorbește cu mama ta și mergeți împreună la un specialist.
Sănătate!