| Yamx a întrebat:

Alergiile sunt ereditare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ca de obicei, obisnuim sa luam ce este mai rau de la parinti.Multe boli se transmit genetic.

| MrAngelus a răspuns:

Da, parintii cu alergii au un risc foarte crescut de a avea copii cu alergii (se numeste atopie).

Sursa: http://www.TPU.ro/sanatate/alergiile-sunt-ereditare/

| ombladon a răspuns:

Unele

| Johnnie a răspuns:

Ia un Claritine happy Si lasa-ti parintii in pace. Mie mi-a aparut prima alergie la varsta de 19 ani.