| Shimonakatokka a întrebat:

(Alopexy) Minoxidil 5% chiar ajuta? Daca intrerup tratamentul, o sa cada la loc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

E bun, dar cum ai spus, rezultatul tine doar atata timp cat urmezi tratamentul, cum intrerupi (si trebuie intrerupt odata la vreo 3-6 luni) cade mai mult decat cadea inainte. Am vazut o gramade de recenzii si toti spun asta. Cel mai bine te imapci cu ideea, nu merita nici banii, nici bataia de cap si nici stressul provocat de un asemenea lucru. Parerea mea.
Multa sanatate.

1 răspuns:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

E bun minoxidilul 5%, eu am folosit solutie de la Kirkland, gasesti pe net. Merge bine in crestet si nu prea merge la tample. Singura problema este ca trebuie sa faci tratament tot timpul. Iti recomand si rola cu ace pentru un rezultat mai bun, gasesti tot pe siteuri.

| Shimonakatokka explică (pentru andreia67):

Are vreun miros? Cand sa il aplic cel mai bine? Am 18 ani...

| andreia67 a răspuns (pentru Shimonakatokka):

Nu are miros si are consistenta apei. Doza standard este 1ml de 2 ori pe zi, dimineata si seara (trebuie sa treaca minimum 8 ore intre aplicari).