| mihaeellaaa a întrebat:

Am 1, 57 si 42 de kilograme. Sunt prea slaba si as vrea sa ma mai ingras, dar nu reusesc. Am un metabolism rapid si oricat as munca nu pun nici un kilogram. Am incercat si cu spirulina, auzisem ca ajuta dar degeaba. Mi-a spus cineva sa incerc cu vitamine, calciu-magneziu-zinc de la Wallmark, a incercat cineva da rezultate? Sau ce alte idei aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Ar fi bine sa apelezi la ajutorul unui nutritionist. http://www.i-medic.ro/clinica/clinica-de-nutritie-kilostop

| darriya a răspuns:

Fa sport,pe urma mananca,,,oua fierte,branza,lapte cu ciocolata,carne de pui,carne de porc,struguri,stafide daca nu iti plac struguri)miere mananca in fiecare dimineata,unt,deci faci sport si pe urma mananci,iti trebuie masa musculara tie,fa excercitii acasa, ridica greutati, vei avea o schimbare, dar ai grija la stres, slabeste).

| gratie a răspuns:

Buna eu consider ca nu e nevoie sa te ingrasi. Eu am 1, 65 si am 41 de kg. Cred ca inaltimea si masa ta sunt direct proportionale, asa ca bucura-te de cine esti :*