| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ingras, stiti daca spirulina ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| pisciutza19 a răspuns:

Nu spirulina tocmai din contra slăbeşte dacă vrei să te îngraşi trebuie sa mănânci dacă cumva se întâmplă să nu ai pofta de mancare ia vitamine, magne b complex tinctura de cimbrisor şi eu eram slabă şi am luat din astea acum sunt ok.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ingrasarea rezulta din cat consumi, spirulina este foarte buna pentru sanatate, daca vrei sa te ingrasi recomand multa slanina

| Tuca10 a răspuns:

Salut, ca sa te ingrasi intr-un mod sănătos trebuie să nu mănânci porcarii si sa mănânci mai multe kcal/zi decât corpul tau are nevoie. Cauta pe google "calculator pentru kcal", iti bagi varsta, greutatea si înălțimea si vezi cate kcal ai nevoie intr-o zi pentru a nu te îngrașa. Eh, atât trebuie să mănânci ca sa nu te ingrasi, tu vrei sa te ingrasi deci mai adaugi 300-500 kcal si te vei îngrasa într-un mod sănătos.Ca sa stii cate kcal are fiecare produs pe care îl consumi cauta" tabel calorii" si acolo vezi cate kcal are fiecare produs pe care îl bagi in gura.Iti calculezi sa mănânci nr de kcal de pe tabel +500.Eu nu recomand slănina.si sprirulina este sănătoasă.

| RAY a răspuns (pentru Tuca10):

Https://a1.ro/......25705.html

ce ai impotriva ei? cica are nevoie de 300-500 de calori sa se ingrase pe bune, un kg de grasime are 7000 de calori