| camyele a întrebat:

Am 1.66 h si 47 de kg si as vrea sa ma mai ingras, ati putea sa imi recomandati o reteta de ingrasare! Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ar fi bine sa nu mananci nesanatos si nici dezordonat. Excesul de zahar, carbohidrati, pe langa "ingrasarea" pe care o doresti, mai duce si la diverse boli digestive, cardio, circulatorii. Mananca banane, fructe dulci, nuci, paste integrale. Nu ai spus cati ani ai. Daca esti inca in adolescenta, ai rabdare; corpul tau e inca in formare si nu are nevoie sa il dai peste cap cu tot felul de diete. Poti apela la un nutritionist care sa adapteze un regim de ingrasare organismului tau.

regis
| regis a răspuns:

Mancare multa, de preferat grasimi combinate cu carbohidrati, bere si sucuri cat mai dulci in loc de apa, miscare putina. Si nu uita sa te opresti cand crezi ca inca arati binewinking

| dani9354 a răspuns:

Mancare bogata in carbohidranti, precum si multa paine alba, de preferabil este sa mananci seara dupa ora 18.

| camyele explică:

Am 22 de ani si mi se pare ca sunt cam salaba!