| DeehhCarla a întrebat:

Buna all,am nevoie de o reteta de ingrasare, cand toata lumea vrea sa slabeasca eu vreau sa ma ingras

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu exista reteta pentru ingrasare domnisorica!
Iti voi da cateva sfaturi.
In primul si-n primul rand, ai grija sa incepi ziua cu-n mic dejun hranitor si mai ales in fiecare dimineata.Cateva idei:
-paine integrala, graham sau paine alba prajita, cu putina margarina vegetala;
-cereale cu lapte proaspat sau suc de portocale;
-fructe si iaurt degresat.
De asemenea, trebuie sa mananci o gama foarte variata de alimente, pentru a te asigura ca organismul tau primeste tot ce ii trebuie.Incearca sa mananci alimente care contin multe proteine(peste, carne, oua, lapte, branza, fasole, mazare, conopida, brocolli);
Apoi ai nevoie de carbohidrati(paine, paste si cereale) si o multime de fructe si legume proaspete.
Nu in ultimul rand, nu uita de SPORT. Daca vrei sa ai mai multa energie, pe langa faptul ca energia pe care o iei din alimentatia zilnica, trebuie sa fii si activa!
Te pup!

| PisicutzaCenusie a răspuns:

BUNA,nu trebuie sa mananci fast food ca sa te ingrasi,mancand fasfood, de distrugi pe tin, eu iti recomand (mancare gatita, cartofi natur, checuri cozonacuri(special cu nuca ) Papa

| Nume2 a răspuns:

Sa te ingrasi? hmm... pai 1. dulciuri la greu
2. sucuri cu acid la greu
3. mananca mult...
acuma na... cat de greu e sa te ingrasi? mananca mult si des happy si sper ca am fost de ajutor

| ShNySnYGer a răspuns:

Mananca dulciuri dupa fiecare masa, asoiciaza carnea cu, carbohidratii, in loc de apa bea sucuri dulci

| marktheshark a răspuns:

Poti sa bei multa cola si sa manaci multa paine sau mancare fast-food. Poti sa iti faci si un program de somn de la 15 la 17

| Psycho777 a răspuns:

Ma gandesc ca ai un metabolism foarte accelerat si nu se pune mai nimic pe tinelaughing O idee ar fi nu sa te ingrasi, ci sa pui muschi pe tine. Poti foarte simplu sa faci genoflexiuni pentru picioare si exercitii pentru solduri si abdomen. Dar, inainte sa faci exercitiile, mananca ceva consistent cu multe calorii, ca sa faci "creasca" muschiuletii cat mai repede. Eu zic ca baietilor le-ar placea mai degraba o fata cu ceva muschi decat o fata mai dolofana. (cazul meu).

| moegie0dattebayo a răspuns:

Aceeasi problema. Sucuri si dulciuri la greu si tot nu pun nimic. In caz ca primesti vreun raspuns bun, te-as ruga sa ma anunti si pe mine, daca nu e deranjul prea mare. Multumesc si bafta cu ingrasatul! happy

| DeehhCarla explică (pentru moegie0dattebayo):

Ai grija cu sucurile ca risti sa te imbolnavesti happy multa mancare gatita sper sa dea roade vreau sa ma ingras natural nu sa ma imbolnavesc de la fast-food si coca cola in caz de aflu ceva te anunt

| DelenainTVD a răspuns:

Am aceeasi problema. vreau sa ma ingras... sfatul meu este sa mananci mult...dar nu mancare de la fast food si nici cola sau chestii de astea pentru ca iti faci rau singura.

| mihaelanita a răspuns:

Draga DeehhCarla si eu sunt in aceeasi situatie. Am trecut in clasa a VI - a si am doar 31 kg. Multi ma sfatuiesc sa raman asa. Sa nu iei vitamine. O vecina de-a mea a facut asa si s-a ingrasat acum foarte rau Sa NU bei apa inainte sau in timpul mesei ( iti da sentimentul de satietate ). Mananca mai mult la mese si ia gustari Si inca un sfat : Simte-te bine in pielea ta! Pwp Te inteleg! happy :*