| Tacii a întrebat:

Am 10 ani si as dori sa ma mai ingras...Am 30 Kg.As dori un program(nu mananc de la fast-fooduri)fac foarte mult sport (ACASA)Fundathinking

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Mia999 a răspuns:

Asteapta sa mai cresti. Sunt foarte multe persoane care se ingrasa mai tarziu. Poate acum iti doresti sa te ingrasi si mai tarziu sa slabesti. merit funda? please...

| JeSuisElle a răspuns:

Nu te ingrasa ramai asa ca la 10 ani e bine cat ai nu fa asta ca apoi o sa suferi si o sa cauti tot feluri de regimuri cum sa slabesti. Mananca regulat si fa sport in continuare ca e bun pentru sanatate :*

| xcandyoyo a răspuns:

Si eu la 10 ani aveam 30 de kg...acum la 12 ani am 35 kg deci...cred ca arti bine asa. funda?

| SonataArctica a răspuns:

Draga mea, la varsta ta ai o greutate perfect normala si dupa cea ce ne spui ai si un corp sanatos! Crede-ma nu trebuie sa te ingrijorezi, la 10 ani media de greutate normala este 30-35 kg, iar asta depinde de asemenea de masa osoasa si cat de dezvoltata esti fizic la varsta ta.Fi fericitabig grin

| fugi95 a răspuns:

Daca faci mult sport nu cred ca mai e novoie. facand sport ti se mareste musculatura(muschi)iear muschi cantaresc mai mult decat grasimea.eu am 15 ani, 180m si mai mult de 90 kg(nu m-am cantarit de mult)si nu`s gras sunt un pic plinut.app daca faci prea mult sport ti se dezvolta muschii si barbatilo nu prea le place o fata cu muschii mai mari decat ai lor(nu tori fac asa).sau.din cate am intels sunt "diete"speciale pentru ingrasat adica fara fast-food.da eu prefer sportul

| RalucaaMTFK999 a răspuns:

Mananca mai multe dulciuri

| WalKGhosT a răspuns:

Poti intreba doctorul de familie, el/ea sigur stie si cred ca e mai indicat asa decat sa cauti pe net. Succes!

| robbytzatha a răspuns:

Mananca la mese regulate si o sa iei in greutate
astept funda:*

| EasyPunct a răspuns:

Mananca seara pe la 11 Cartofi prajiti, Pulpe, aripioare toate prajite dar la 11 seara peste 1-2 saptamani te ingrasi big grin