| Antonies a întrebat:

daca vreau sa ma ingras, trebuie sa fac zilnic sport? Si ce trebuie sa mananc sa ma ingras repede in afara de fast-food

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Baga carbohidrati in tine, la micul dejun 3-5 felii de paine, la pranz cartofi cat incape daca poti sa-i combini cu ceva carne si la cina o troaca de paste. Intr-o singura zi nu vei reusii sa arzi toata energia eliberata de atatia carbohidrati, si se va depune ca rezerva. Nu te apuca cu grasimi si prajeli, vrei sa te ingrasi dar vrei sa-ti strici sanatatea? Sa-ti invelesti ficatul in grasime? sa-ti astupi arterele si sa ajungi sa nu-ti mai pompeze bine sangele la inima? Sportul te va ajuta sa pui masa musculara pe tine, adica sa nu se puna totul pe burta ci sa se distribuie unifor. Dar corpul tonifiat e cel mai frumos corp.

4 răspunsuri:
| Divy a răspuns:

Să mănânci mai mult și mai des.
Sportul îl poți face doar ca să mai poți mânca însă nu este obligatoriu.

| NoFeelings a răspuns:

Paine, dulciuri, prajeli, sucuri

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

De ce vrei sa te îngrași rapid nu cunosc da cu sport și culturism te vei dubla în jumătate de an de te ții de el

| AliceNeye a răspuns:

Dulciuri,mancare nesanatoasa... dar nu manca in exces dulciuri sa nu dai in diabet laughing)