| teodorika10 a întrebat:

Am 11 ani, 1, 59 m si 52 de kg.Credeti ca ar mai trebui sa slabesc? Daca da, dati-mi niste sfaturi.vaaaaaaaaaaaaaaaa rooooooooggggg!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te rog să te apuci de un sport şi o alimentaţie sănătoasă.
Eşti la vârsta când creşti, nimeni nu-ţi va da un regim de slăbire, nu eşti grasă. Cere sfaturile unui medic în nutriţie cel mult.
Pa, pa.

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Sincer parerea mea este ca ar trebui sa mai dai din kg jos kiss
Mult succes! kiss

| ₣e†ĺ†α Ŕ嚃å†α†ħå a răspuns:

Eu am 13 ani si am 1, 55 si 39 kg laughing...parerea mea e ca tu esti super ok si eu sunt o scobitoate rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca trebuie sa mai slabesti, o sa mai cresti, te vei inalta si e super ok greutatea ta.
Daca vrei poti sa faci un sport sau dans, sa nu te atingi de diete ca ne suparam waiting.

| Ralluxd a răspuns:

Buna! parerea mea este ca nu ar trebui sa slabesti, deoarece esti foarte inalta. Eu am 12 ani, implinesc pe 26 mai si am 1, 55 si 50 kg, deci e foarte bine dupa parerea mea. Sa te uiti si la alte pareri! Pa te pup:*!