| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani 1.55 si 45 kg. De curand am slabit 2 kg.credeti ca ar trebui sa mai slabesc sau sunt bine asa?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Deja intri în extrema negativă, la vârsta de 12 ani nu poţi ţine diete, cel mult poţi cere sfatul uni medic nutriţionist, eşti în perioada de creştere şi urmările pot fi grave.
Practică un sport.
Pa, pa.

| darkeyes a răspuns:

Este foarte bine asa.Nu trebuie sa mai slabesti.Incearca sa te mentii acum, ca o sa se puna la loc daca nu faci sport si daca nu mananci sanatos in continuare.
Bafta.Papa:*

| mymy a răspuns:

Esti bine asa totusi ai pute sa mai slabesti 1-2 kg dar nu neaparat
dar nu tine diete fa sport

| thegreatgatsby a răspuns:

Pfoai, 45 kg aveam in clasele 4-5 laughing
Nu mai trebuie sa slabesti si daca vrei oricum, atunci nu tine vreo dieta stupida, mai bine fa sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti normala nu trebuie sa mai slabesti si nu cred ca daca te ai mai ingrasa 2 km ti ar sta rau

| emoboy a răspuns:

Daca esti fata esti pefecta dar daca esti un baiat ar trebui sa te mai ingrasi pana la 60Kg.