| stangaionut a întrebat:

Am 11 ani si am 55 kg daca tin urmatoare dieta: fara sucuri acidulate, doar naturale nu mananc paine alba nu mananc dulciuri nu mananc ciocolata si tot ce apartine de ea ( biscuiti etc) si nu manc macaroan si mananc doar salata de castraveti, rosii, branza FETA cu putin ulei cat pot da jos toata vara?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| TheLastHuman a răspuns:

Nimeni nu poate sa-ti spuna. depinde de metabolism si de stilul de viata. conteaza mult si ce faci, nu doar ce mananci. sportul si un regim alimentar adecvat te pot duce la rezultate bune si incurajatoare. muulta bafta

Răspuns utilizator avertizat
| Robi_3511 a răspuns:

Daca te tii strict de dieta asta, pana la sfarsitul verii ai in jur de 45 poate 40 depinde de organismul fiecaruia, faci putina miscare zilnic te-ai scos, dar ai grija ca totui corpul are nevoie si de proteine, un piept de pui o data la o saptamana nu strica

| Oxana_8916 a răspuns:

O sa mori daca nu mininci...

| ngen a răspuns:

Aici lipseste ceva... te asigur ca poti tine orice dieta vrei deoarece nu te ajuta foarte mult, incearca o dieta mai blanda (pentru sanatatea ta) si fa miscare (ex: sala, inot, alergat, bicicleta) 60-120 de minute pe zi. Asa am facut si eu si am dat 25 kg jos in 6 luniwinking. Repet: nu iti trebuie un regim atat de drastic pentru a da joswinking

| AnatofieeCristi a răspuns:

Iati un ghid!