| MeritaSaMaiFiuAsa a întrebat:

Buna TPU.
Am 14 ani, iar acum doua zile mi-au aparut niste bubite rosii de maini si picioare care imi provoaca mancarime.Nu arata ca varicela straight face. Oare ce ar putea sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kampion a răspuns:

Blande. Te-a ciupit tantari. Si la mine s-a intamplat si dupa aia s-a vindecat. Si asta se intampla daca iesi cu pantalonii scurti da e bine sa iesi cu pantaloni scurti. Ca e cald

4 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Ar putea fi o iritaţie de la soare.

| Kampion a răspuns:

Bafta!

| darius1225 a răspuns:

Pai simie mai aparut si inca am poate de la tantari dar poate sa mananci ceva ce nutiplace mie de aceea imi cresc sper sa te fi ajutat

| crysstian a răspuns:

Te-au muscat tantari si mie tot asa imi apar de la tantari.