| BigKing a întrebat:

Am 12 ani 1.55 m. Ce greutate ar trebui sa am? 9 (minim si maxim).

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Minim45 si maxim 50

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greutatea IDEALĂ ar trebui să fie 51, 75 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Toate cele bune.

| Azµre a răspuns:

Între 45-50 kg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Greutatea poate fi relativa. Depinde si de constitutia ta, de mail multe.
Doar dupa datele pe care le-ai dat as zice intre 45 si 50/52 de kilograme.
Dar eu cred ca esti bine asa cum esti!
La 12 ani esti mult preat tanara sa te gandesti la asta happy

| HaKa93 a răspuns:

Greutatea ta trebuie sa se incadreze intre 48.1 si 60.1 kg

| JASMYNA88 a răspuns:

Http://calculator-greutate-ideala.host22.com/ aici e un calculator care iti va spune si greutatea minima si maxima si ideala.

| Bulbi a răspuns:

10 kg in plus sau in minus fata de inaltime
acesta este minim si maxim

| adelapop a răspuns:

Intre 40 si 50
funda?