| Anastasia_3087 a întrebat:

Daca am. Greutate : 43 kg. Inaltime : 1.55. Dimensiuni: 80 62 83. am 15 ani? Sunt bine? daca nu. cum ar trebui. sa fiu? :*:*:**:*:*:*

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Ai BMI-ul (Indicator al Masei Corporale) 17. 9 si dupa catalogarea valorilor BMI nu esti bine deloc

Priveste:
18. 5 sau mai putin - Subponderal
intre 18. 51 si 24. 99 - Greutate normala
intre 25. 00 si 29. 99 - Supraponderal
intre 30. 00 si 34. 99 - Obezitate (clasa I)
intre 35. 00 si 39. 99 - Obezitate (clasa II)
40. 00 sau mai mult - Obezitate morbida

Ai vazut in ce categorie te incadrezi?
Cred ca ar trebui sa mai pui pe tine

5 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Esti foarte bine la 1. 55 ar trebui sa ai 45 de kg tu ai 43 deci esti foarte bine iar formele la 15 ani sunt excelente

| perro12 a răspuns:

Avand in vedere inaltimea si greutatea thinking incearca sa mai slabesti un pic la acel 83 este un pic cam mare happy.

HF

| Mirciuuuuuuuu a răspuns:

Greutatea la inaltimea aia nu e chiar buna. daca ai avea 50 ar fi bine big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca inaltime esti foarte putin micuta, dar nu`i nimic, iar greutata nu e deloc in regula! Consulta`te cu un medic, fa mult sport, mananca sanatos si regulat si ai mare grija! Numai bine!

| Yuliana a răspuns:

Esti prea mica 1. 55 atat am eu si am 11 ani happy