| Spoorky a întrebat:

Am 12 ani si fumez dar spuneti-mi cum sa trag sa nu ajunga deloc in piept fumul

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| butterflyyy a răspuns:

cati bani dai pe ele ca poti sa-ti iei si la bucata e 7 mi o tigara.ntz ntz la 12 ani unii incep sa fumeze si de la 8 ani.si chiar cum ai trage fumul tot in piept se duce big grin

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa-te.

| Liviu a răspuns:

Ce sa mai spunem...
Vorba mamei " Astia o sa ne asigure noua pensia? "
Trage frate...fum dupa fum...
bit dupa bit ^^ baga mare in plamani :X

| Candice a răspuns:

Pai zic din experienta. Daca tragi in plamani e bine sa bei un pahar cu lapte dupa. Iti ''relaxeaza'' plamanii nici n-o sa se cunoasca ca fumezi. Nu prea iti recomand sa nu tragi in plamani, faci cancer la gura. Cea mai buna solutie ar fi sa nu fumezi.

| Dakota a răspuns:

Uite stii care este problema. Nu este bine sa fumezi. Am o prietena care este dependenta efectiv pleaca de la ore pentru ca nu mai poate. trebbuie sa fumeze.
gandeste-te cati bani dai pe ele.
Si sa ti raspund la intrebare Poti sa tragi doar in gura happy

| virus5381 a răspuns:

Poi fi atent. Iei o tigara o pui in gura o aptinzi etc. In timp ce tragi din tigara lasi fumul sa steie in gura in acest timp iti tii respiratia. Da de fumezi numa sa te ai mare pe la prieteni sa stii ca se vede cand tragi cu adevarat si cand o sali numa in gura.

| XutZu1997 a răspuns:

Nu mai fuma

| ShotYouDown a răspuns:

Dumnezeule,la 12 ani? nu ti-as zice nici in ruptul capului...LASATE CAT MAI POTI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la 12 ani? Eu iti spun mai bine sa te lasi de fumat cat mai poti...

| Oct a răspuns:

Nu trage deloc! Sincer! Nu exista sa nu ajunga deloc fumul in piept, chiar daca nu tragi puternic. Stai cuminte, daca vrei neaparat sa te otravesti, macar mai asteapta cativa ani. Ti-o spune o fumatoare.

| pisymiau a răspuns:

Simplu ...lasa tigarea, esti prea mica ...totusi