| Anonim4777 a întrebat:

Spuneti-mi si mie cum sa fumez correct adica eu trag in piept ( pot elimina fumul pe nas ) dar nu simt fumul in piept nu simt nimic nimic deloc. De ce? Funta.big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Niku3 a răspuns:

Decat sa fumezi corect, mai bine iti pastrezi o sanatate corect, nu are rost sa te apuci de fumat din pricina anturajului sau alt motiv, nu-ti aduce nici un beneficiu acest fum pe care il inspiri/tragi in tine, ba din contra(dantura stricata cu respiratie urat mirositoare, piele si unghii galbene, haine imbagsite cu miros de fum etc.).
Gandeste-te ce poti sa faci cu banii pe care ii,, arzi" in fiecare zi( raportat la un pachet pe zi timp de un an, un fumator cheltuie in jur de 4745 RON) deci daca ne gandim ce putem face cu aceste bani daca-i strangem zi de zi( eu desi n-am masina, mi-as cumpara cate o masina la fiecare 2 ani).
Poti sa iei aceasta ca un sfat de la un prieten, dar nimeni nu te poate obliga ce sa faci si ce nu, deci totul depinde de vointa ta. Nu te lasa,, condus'' de un lucru asa mic, cum ii conduce pe altii, demonstreaza ca tu esti cel care conduce si nu invers.

6 răspunsuri:
| єχcєєℓ a răspuns:

Nu mai bine îți iei o țigare electronică și elimini riscurile să te îmbolnăvești?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Era mai bine daca intrebai totusi:
Spuneti-mi si mie cum sa ma las de fumat?
Lasa-te de fumat, nu-ti distruge sanatatea!
Te pup!

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Spune când miroși ceva, respiri simți ceva în piept? ( normal nu ) De ce ar trebuie să simți când fumezi?

Și cum au mai spus și ceilalți utilizatori nu este bine încearcă să te lași, joacă un joc pe PC, mănâncă ciocloată ( nu îți dă atâta dependență și nu are atâtea riscuri ca fumatul și e mai ieftinăwinking ), fă sex ( deși nu cred că ești destul de matur pentru asta... găsește-ți o ocupație care să nu ți mai lase timp și pentru fumat.

| danielut a răspuns:

Nici- un fumat nu este bun, nici macar cel cu tigara electronica http://www.youtube.com/watch?v=xbPNR7MLe3U,

In plus fumatul dauneaza grav sanatatii :)))

| SkrillexForever a răspuns:

Cati ani ai?
si eu am fumat acu un an (toata vara) aveam 12 ani si mi-am cheltuit bani dar m-am lasat nu trebuie sa simti nimic la piept doar cand tragi simti in gat

| nopainnogain29 a răspuns:

Eu zic sa te lasi, nu e bine crede-ma.