| FataCuBuff a întrebat:

Buna TPU daca trag doar in gura fumul si nu il trag in piept poate sa imi intre in piept daca il trag doar in gura si imi afecteaza vocea doar daca fumez odata si ce tigarii sunt adica sa nu miros deloc a fum cine imi zice funda si vot

6 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Cam anapoda puse cuvintele, dar cred ca am inteles: nelamurirea ta este daca fumul iti poate intra si in piept daca tu tragi doar in gura. Si raspunsul este da, esti afectata de fum chiar daca tu nu fumezi dar stai intr-o incapere plina cu fum. Vocea nu ti-o afecteaza daca fumezi o singura data, cunosc fete de 16-17 ani care fumeaza de 2 ani si nu le-a fost afectata vocea, dar plamanii sigur da.
Ce tigari sa fumezi? Dupa parerea mea cel mai bine ar fi sa nu fumezi deloc, dar daca esti incepatoare si vrei neaparat sa incerci o tigara, incearca ceva Slim, sunt mai putin puternice decat Kent, Marlboro si altele, dar de mirosit tot mirosi ca din orice tigara ai fuma, fum tot iese.
Sfatul meu: nu incerca sa te apuci de fumat chiar daca "prietenii" te invita sa incerci. Pa pa!

| ReiVaN a răspuns:

Buna.
Daca nu tragi fumul in piept poti sa ai probleme mari cu gatu care pot ajunge pana la cancer.
Tigari fara miros nu exista...

| Azre a răspuns:

Mai bine nu fumezi.

| mixxjim a răspuns:

Nu exista tigari sa nu mirosi deloc a fum. Miros o idee mai putin cele mentolate dar tot se simte, mai ales daca te miroase un nefumator. Iti intra in piept ceva chiar daca nu il inhalezi tu intentionat, e fum, adica e aproape ca si aerul, tot trece ceva, ca nu inchizi ermetic gatul laughing Vocea ti-o afecteaza sau nu in functie de cat esti de sensibil, dar daca nu esti obisnuit la inceput poti chiar ragusi sau tusi un timp. Pana la urma da-le-ncolo de tigari, ce-ti trebuie atatea complicatii? Ca nu trag in piept, ca miroase, n-ai niciun folos sa fumezi, dimportiva. Deci fii fata desteapta si nu te ambitiona sa fumezi, azi oricum sunt mai smecheri aia care nu fumeaza laughing

| XxBlueRosexX a răspuns:

Pai nu iti afecteaza vocea dar daca nu tragi in piept pentru o lunga perioada de timp pot aparea complicatii la gat...cat despre tigari poate fi tigara electronica deci aia nu scoate fum ci aburi.

| mario1234 a răspuns:

Cred ca se datoreaza anturajului tau. `` Vai, tu nu fumezi esti varza!``. Nu e asa. Uitati`va ca suntem o tara si asa de kk`t si c`am noi toti facem asta. Tigarile nu`ti aduc niciun beneficiu asta `i clar.