| Kindofkend a întrebat:

Salut, am o mica curiozitate.
Am 16 ani nu de mult impliniti, mama are 1.55 si tata un 170.
Eu avand aceeasi inaltime ca si tatal meu in momentul de fata sunt sanse sa mai cresc pana la un 1.75 poate si mai bine?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil ca da, daca te straduiesti sa mananci zilnic foarte sanatos, cu multe vitamine, minerale si proteine (adica zilnic legume si fructe, carne) sa faci eventual si un sport care iti stimuleaza cresterea (inot, basceht, volei, handbal).

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| OldSoul a răspuns:

Da. Cumva, in tinerete toti oamenii sunt mai inalti cu cativa cm laughing
Iar odata cu inaintarea in varsta o sa mai scada in inaltime.