| Georgianaaa742 a întrebat:

Am 13 ani...am 42 de kg si in inaltime am 1, 52! Sunt grasa? Si cum as putea sa ma inalt? happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Esti foarte bine.
Felicitari!
Greutatea trebuie sa fie mai mica cu 10 decat inaltimea.
Iar la tine asa e.
Cel mai mult pentru a te inalta te ajuta bachetul si inotul.
Te pup si nu fi complexata!

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Esti perfecta, practica inotul daca vrei sa te inalti

| grab a răspuns:

1.52 e bine.
42 kg e putinel cam mult
13 ani e varsta care le motiveaza pe ambele impreuna.

Deci nu iti mai face griji!
Dar pentru a ajuta cresterea intreaba un doctor pediatru sau un medic de familie ce iti recomanda ca alimentatie si sport.
Tu esti unica si ti se potrivesc chestii personalizate deci un specialist te poate ajuta cel mai bine!
Sanatate!

| lauraroxi a răspuns:

O sa mai cresti tu, ai doar 13 ani! Esti bine asa cum esti, la inaltimea ta nu trebuie sa ai mai mult de 42 de kg!

| Edeline a răspuns:

Copilu' mai ai pana te definitizezilaughing ai 13 ani, nu 20.la varsta asta ar trebui sa te intereseze alte lucruri, nu cum arati

| Edeline a răspuns:

Eu am 18 ani, 1.68 si 45 de kilewinking eu ar trebui sa am complexe nu tulaughingsi ce crezi? nu am.

| Georgianaaa742 explică (pentru Edeline):

Pai e bine ca te accepti asa cum estii...dar nu e OK sa iti neglijezi corpul! Si auzi ADULTU' eu am intrebat ceva daca vrei sa raspunzi politicos o faci daca nu treci peste, CLAR? happy

| Edeline a răspuns (pentru Georgianaaa742):

Nu fac pe adultul scumpo.calmeaza-te.cred ca ti-am vorbit foarte frumos, si am vrut sa te ajut.te-am injurat cumva sau te-am jignit de zici ca nu ti-am vorbit politicos?